Безробіття в Україні: економіст вказав на "анекдотичний" момент

Кількість безробітних, зокрема незареєстрованих, становить близько 1,5 млн людей

Безробіття в Україні: економіст вказав на "анекдотичний" момент

Економіст Олег Пендзин в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як змінилася статистика безробіття в Україні за останні місяці.

«За оцінками Промислової палати, на сьогодні кількість безробітних, зокрема незареєстрованих, становить близько 1,5 млн людей. Ще півтора місяця тому в нас легально безробітних було близько 600 тисяч людей, зараз ця кількість зменшується», - заявив економіст.

Читайте також: В Україні зростає безробіття - експерт пояснив, у чому помилився Кабмін

Але, за його словами, негативний момент в іншому: якщо порівнювати цифри травня і червня за сплатою єдиного соціального внеску за останній місяць – вони зменшилися.

«У нас виходить анекдот у тому, що зменшується кількість безробітних, але зменшується сплата ЄСВ. Це говорить про те, що ті люди, котрі втрачають статус безробітних, або йдуть на підприємства, які працюють "в сіру", тобто збільшують тіньовий сектор, або поповнюють ряди заробітчан, які виїжджають за кордон. І це дуже серйозна проблема для наших урядовців», - заявив Пендзин.

Популярні відео

Читайте також: Ринок праці оживає: експертка розповіла, які працівники потрібні

Нагадаємо, за даними Державного центру зайнятості, в Україні під час карантину залишилися без роботи 406 тисяч осіб, загалом в Україні 502 тисячі зареєстрованих безробітних.

Експерт з працевлаштування Валентина Бардадім в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила, що в Україні за час карантину кількість вакансій на job-сайтах зменшилася на 60%.

Джерело Україна 24 Теги