"Це просто неподобство": нардеп про нинішній рівень мінімальної зарплати

Голова бюджетного комітету вважає, що влада зобов'язана збалансувати мінімальну зарплату й прожитковий мінімум

"Це просто неподобство": нардеп про нинішній рівень мінімальної зарплати

Підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень не викличе гострих дискусій, оскільки дана ініціатива повністю обґрунтована.

Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив депутат від партії "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Пропозиція про підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч цілком обґрунтована, оскільки ми з вами розуміємо, що коли в країні мінімальна зарплата менша, аніж прожитковий мінімум для працездатних осіб, - це просто неподобство. Безумовно, ми розуміємо, що соціальні стандарти хотілося б підвищити ще більше, але, з огляду на можливості нашого бюджету, коронакризу - ми можемо зробити лише такі невеликі, але ефективні кроки. Якщо й буде дискусія, то я не думаю, що вона буде глибокою або принциповою", - сказав нардеп.

Читайте також: На всіх грошей не вистачить — ексміністр про підвищення зарплат медикам

Популярні відео

Гетманцев також розповів про ініціативу Кабінету міністрів надалі підвищувати розмір мінімальної зарплати.

"Разом з тим уряд анонсував на наступний рік підвищення мінімальної зарплати до 6 тисяч, до 6,5 тисячі гривень, і це питання вже вимагає обговорення, тому що це додаткові податки на бізнес. З іншого боку, я не бачу, щоб продуктивність роботи зростала такими темпами, як пропонує уряд підвищити зарплату", - сказав Гетманцев.

Читайте також: "Скособочений підхід до оплати праці": Стефанчук про зарплати нардепів

Депутат упевнений, що влада обов'язково повинна привести прожитковий мінімум відповідно до мінімальної зарплати.

Нагадаємо, політолог Валерій Клочок в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що підвищення мінімальної зарплати, анонсоване українською владою, спричинить зростання інфляції й курсу долара, а також стане "шоковою терапією" для бізнесу.

Джерело Україна 24 Теги