В НБУ розповіли, що робити з кредитами під час карантину

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова порадила, що робити, якщо банк застосовує санкції через заборгованість

В НБУ розповіли, що робити з кредитами під час карантину

Закон забороняє застосовувати всім фінустановам санкції до громадян на час карантину. Про це розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в ефірі каналу "Україна 24".

"Антикризовим законом заборонено застосовувати будь-які штрафи або санкції до клієнтів-фізосіб. Це стосується всіх фінансових установ, включаючи небанківські — велика кількість громадян-підприємців взяли кредити в небанківських установах. Заборона поширюється на будь-яку кредитну заборгованість, яку мають громадяни, включаючи овердрафти по кредитних картах", — сказала вона.

Рожкова порадила, що робити, якщо банк вводить санкції проти свого клієнта:

"У разі якщо банк, де ви обслуговуєтеся, нараховує вам штрафні відсотки або підвищення комісії, у вас є право звернутися в НБУ в контакт-центр. Друге — вам треба спиратися на закон. Раджу всім громадянам звертатися в банки, вже сьогодні великі банки у себе на сайтах розмістили інформацію про кредитні канікули з рекомендаціями про те, що потрібно зробити, щоб скористатися цими канікулами. Якщо такої інформації немає на сайті - потрібно звернутися в банк".

Заступниця голови НБУ розповіла, як буде відбуватися процес реструктуризації заборгованостей. Зокрема, вона повідомила про два етапи у ситуації з банківською системою.

"Сьогодні ми бачимо два етапи, перший - власне канікули на період карантину, ми поки не знаємо, коли він буде припинений, другий етап почнеться після того, як карантин скасують. Тоді почнеться процес реструктуризації. Чому це важливо? Всі повинні розуміти, що після карантину не потрібно буде відразу виплачувати всю суму відстрочених платежів, треба буде знову звернутися до фінустанови і тоді вже визначитися, на який термін потрібно продовжити користування кредитом, як розподілити невиплачену суму", — сказала Рожкова.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" фінансовий аналітик прогнозував, що курс долара знизиться до 26-26,5 гривні за долар.

Теги