В Україні зростає безробіття - експерт пояснив, в чому помилився Кабмін

Офіційний рівень безробіття вдвічі перевищив очікуваний показник

В Україні зростає безробіття - експерт пояснив, в чому помилився Кабмін

Кабмін зробив помилковий прогноз зростання безробіття наприкінці минулого року і недооцінив ризики, пов'язані з карантином.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексзаступник міністра праці та соціальної політики Андрій Черкасов, коментуючи різке зростання рівня безробіття в Україні.

"Питання перше - чи можна було спрогнозувати (високе безробіття - ред.)? Не можна, а потрібно. І це обов'язок Міністерства економіки, до якого сьогодні відноситься Служба зайнятості. На жаль, Мінекономіки наприкінці 2019 року зробило помилковий прогноз. Прогнозувалося, що офіційний рівень безробіття буде не більше, ніж 250 тисяч, і з цього був розрахований бюджет фонду. Сьогодні фонд абсолютно дотаційний, живе тільки за рахунок допомоги від держави", - зазначив ексчиновник.

Читайте також: Робота за кордоном: з'явилася важлива новина для українських заробітчан

Популярні відео

Черкасов також наголосив, що Державний центр зайнятості "робить все або майже все необхідне" для боротьби з безробіттям, проте в Центру зайнятості "зв'язані руки".

"Юридично Центр зайнятості як і раніше належить до Міністерства соціальної політики, фактично він відноситься до Мінекономіки... Потрібно повернути систему зайнятості в систему соціальної політики. Ми сьогодні переконалися, що це соціальна допомога. Міністерство економіки виявилося за рік нездатним виробити програму зайнятості", - заявив він.

Читайте також: Ринок праці оживає: експертка розповіла, які працівники потрібні

Нагадаємо, за даними Державного центру зайнятості, в Україні під час карантину залишилися без роботи 406 тисяч осіб, в цілому в Україні 502 тисячі зареєстрованих безробітних.

Експерт з працевлаштування Валентина Бардадім в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила, що в Україні за час карантину кількість вакансій на job-сайтах зменшилася на 60%.

Джерело Україна 24 Теги