"Це рішення є вчасним для людей": економіст про ініціативу Зеленського

Експерт розповів, чому є потреба у підвищенні мінімальної зарплати в Україні

"Це рішення є вчасним для людей": економіст про ініціативу Зеленського

Підняття зарплат до прожиткового мінімуму є дуже вчасним, заявив економіст Олег Пендзин в ефірі каналу "Україна 

"Українські профспілки порахували, що прожитковий мінімум має бути не менше 5500 грн, а не ті 4800, які на сьогоднішній день рахує Мінсоцполітики, тому що в прожитковому мінімумі мають бути й витрати на житло. Сьогодні цього в прожитковому мінімумі немає. Це перша норма: не має зарплатня бути меншою за прожитковий мінімум", — сказав він.

Читайте також: У "Слузі народу" розповіли, скільки грошей потрібно на втілення ідеї Зеленського

Популярні відео

Також економіст зазначив, що це підняття не критичне для бізнесу, який платить прив'язані до мінімальної зарплати соціальні внески.

"Є на сьогоднішній день багато моментів, які визначають, що підняття зарплат до 5 тисяч грн, по-перше, не буде настільки критичним для бізнесу, а по-друге, воно є соціально справедливим, вчасним для людей", — сказав він. 

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Нагадаємо, Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року. Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги