У Раді була гостра дискусія — економіст про ідею Зеленського

Експерт розповів, звідки візьмуть гроші на підвищення мінімальних зарплат

У Раді була гостра дискусія — економіст про ідею Зеленського

Верховна Рада в кінці серпня розгляне підвищення мінімальної зарплати в Україні до п'яти тисяч гривень. Звідки взяли гроші на таке зростання, розповів економіст Василь Фурман в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми чули від заступника голови Офісу президента, що ті кошти, які необхідні для підвищення мінімальних зарплат бюджетників, цього року знайдені в результаті економії. Нещодавно відбулася реструктуризація зовнішнього боргу, і ми там заощадили. Раніше ми платили вищі відсотки, ніж зараз. Ці гроші можна направити й на підвищення мінімальної заробітної плати", — сказав він.

Читайте також: Підвищення зарплат від Зеленського: в "Слузі народу" розкрили деталі

 

Популярні відео

Економіст розповів, хто виграє, а хто програє від підвищення "мінімалки".

"Питання непросте. Я повністю підтримую Офіс президента, що вони виступили з такою ініціативою, тому що мінімальна зарплата дійсно низька. Я родом з Черкащини, і коли я їжджу туди та спілкуюся з людьми, то бачу, як багато з них отримують зарплати на рівні мінімальної. І є дослідження, що одна третина населення отримує мінімальну заробітну плату. Тому її необхідно підвищувати.

Питання - до якого рівня. Я думаю, що у ВР була гостра дискусія з цього питання. Тому що коли піднімається мінімальна зарплата, то виграють працівники підприємств, Пенсійний фонд. А хто програє — бізнес. Бізнесу буде непросто. Я вважаю це правильним рішенням, потрібно йти до нього, але з іншого боку, потрібно думати, як збільшувати продуктивність і інвестиційний клімат в нашій державі", — сказав він.

Читайте також: Підвищення пенсій в Україні: в Пенсійному фонді зробили важливе роз'яснення

Як відомо, президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року. Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги