Підвищення пенсій в Україні: у Пенсійному фонді зробили важливе роз'яснення

Директор департаменту пенсійного забезпечення ПФ прокоментувала індексацію виплат

Підвищення пенсій в Україні: у Пенсійному фонді зробили важливе роз'яснення

Директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, від чого залежить підвищення пенсій в Україні.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: у Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

"Пенсія зростає щороку. Якщо ми говоримо про мінімальну пенсію, то вона визначається на рівні прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум у нас зростає двічі на рік, і мінімальна пенсія підвищується. Якщо ми говоримо про пенсію, яка визначається від стажу зарплати, і вона буде вищою, ніж мінімальна, то щороку при призначенні пенсії враховується показник, який дорівнює трьом рокам, які передують року звернення за призначенням пенсії. Щороку цей показник збільшується, і чим пізніше людина виходить на пенсію, тим розмір пенсії більший", - розповіла Охріменко.

Популярні відео

Читайте також: Як докупити стаж для виходу на пенсію: у Пенсійному фонді дали пораду

За її словами, якщо людина, котра оформила пенсію, працює далі, і зарплата її не змінюється або зменшується, то при проведенні перерахунку враховується лише страховий стаж, а заробітна плата не враховується, щоб не зменшувати коефіцієнт зарплати. 

Нагадаємо, директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як українці можуть дізнатися розмір майбутньої пенсії та страховий стаж.

Джерело Україна 24 Теги