Нова ідея щодо Донбасу: економіст розповів, чи є в ній сенс

Андрій Новак розповів, чи є економічні передумови для створення вільної зони

Нова ідея щодо Донбасу: економіст розповів, чи є в ній сенс

На Донбасі пропонують створити вільну економічну зону. Наскільки це виправдано з економічної точки зору, розповів голова комітету економістів України Андрій Новак в ефірі каналу "Україна 24".

"На сьогодні у нас за законодавством 22 вільні економічні зони, але більшість з них перетворюються в вільні економічні діри. Звичайно, створення вільної економічної зони для Донецької та Луганської областей могло б бути певним сигналом, але скоріше це політичний сигнал, а не економічний механізм, який міг би допомогти економічно розвивати ці галузі", — сказав він.

Читайте також: Кравчук розповів, коли можливий референдум про статус Донбасу

Популярні відео

Економіст назвав необхідну умову для того, щоб вільна економічна зона пішла на користь регіону.

"Головне, щоб за статусами пішли інвестиції в розвиток виробництва. Якщо не буде цільової державної програми з виробництва конкретних товарів або надання послуг, то ми залишимося тільки зі статусом з красивим формулюванням. І вже під ці програми можна шукати інвесторів — як зовнішніх, так і внутрішніх", — сказав він.

Раніше перший президент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук поділився планами відродження окупованих територій на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги