"Жоден банк не дасть кредит": експерт пояснив проблему з іпотекою в Україні

Сергій Фурса вважає, що в Україні немає умов для доступного кредитування

"Жоден банк не дасть кредит": експерт пояснив проблему з іпотекою в Україні

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що українцям найближчим часом "не світить" доступна іпотека.

"У нас немає іпотеки, і найближчим часом не буде... Ухвалюють законопроект про те, що банки не можуть забрати квартири за виданими іпотечними кредитами. Після цього жоден розсудливий банк не даватиме кредит. Умов для іпотеки немає, є окремі програми, наприклад, банк дає іпотеку тільки медикам. Це несистемні речі. Якщо вам видадуть п'ять іпотечних кредитів, чи можна говорити, що іпотека є? Де-факто, як системного кредитування банками, її не існує", - заявив Фурса.

Читайте також: Нові правила оренди й продажу квартир: експерт назвав мінуси 

Популярні відео

Нагадаємо, що державний ПриватБанк з 1 липня першим запустив кредитування в рамках програми Кабміну "Доступне житло під 10%". Іпотеку пропонують на термін до 20 років, а початковий внесок становить від 30% вартості квартири. У банку очікують, що доступною іпотекою скористаються до 300 тисяч українців. Про необхідність іпотечних кредитів під 10% річних неодноразово заявляла українська влада, зокрема президент Володимир Зеленський.

Раніше президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як змінилися ціни на житло і від чого залежить, як розвиватиметься ситуація на ринку.

Джерело Україна 24 Теги