Українцям хочуть підвищити зарплати: в "Слузі народу" оцінили ідею Зеленського

Депутат від "Слуги народу" розповів, у скільки етапів і коли підвищиться мінімальна заробітна плата

Українцям хочуть підвищити зарплати: в "Слузі народу" оцінили ідею Зеленського

Уряд хоче підвищити мінімальну заробітну плату до п'яти тисяч гривень. Подробиці розповів народний депутат від "Слуги народу", представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан в ефірі каналу "Україна 24".

"Нам потрібно йти в ногу з реаліями та осучаснювати соціально-економічні показники виплат нашим громадянам. Міністерство економічного розвитку разом з Мінфіном порахували, що зараз реальний прожитковий мінімум в нашій країні — 4,9 тисячі гривень. Відповідно, підвищення мінімальної зарплати до п'яти тисяч гривень має покрити цей мінімум", — сказав він.

Читайте також: "Гроші друкували й будуть": нардепи посперечалися про ініціативу Зеленського

Популярні відео

Мокан розповів, як підвищуватиметься мінімальна заробітна плата на різних етапах.

"У планах, які Кабмін вже анонсував, є чотириетапне підвищення мінімальної заробітної плати впродовж двох наступних років. Зараз з 1 вересня це п'ять тисяч гривень, з 1 січня 2021 року заплановано до шести, з 1 липня до 6,5 і у 2022 році до семи тисяч гривень. Хочу сказати, що зараз іде поетапне підвищення, у вересні підвищиться всього на 5,9%, щоб не робити крок, який був зроблений в 16-17 роках, коли різко підняли заробітну плату, тому що це досить велике навантаження на бізнес і на виплати єдиного соціального внеску. Такі наслідки теж треба враховувати", — сказав він.

Читайте також: На всіх грошей не вистачить — ексміністр про підвищення зарплат медикам

За словами депутата, зміни повинні пройти через голосування в парламенті.

"Осучаснення пенсій і зарплат — це та соціальна політика, яку Кабінет міністрів хоче впровадити у взаємодії з Верховною Радою, оскільки зміни в бюджеті без голосування не реалізуєш. Але підвищення мінімальної заробітної плати було опрацьовано за дорученням президента, і я впевнений в тому, що воно знайде підтримку в парламенті", — сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Президентський законопроєкт передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч грн вже з 1 вересня поточного року.

Раніше в "Слузі народу" розповіли про плани щодо підвищення зарплат в Україні.

Джерело Україна 24 Теги