Трагедія у Бейруті: експерт розповів, чи можливо таке в Україні

Фахівець з морського права розповів, хто зобов'язаний стежити за небезпечними вантажами в портах

Трагедія у Бейруті: експерт розповів, чи можливо таке в Україні

Згідно із законодавством, небезпечний вантаж на території порту не можна залишати без нагляду. Чи може в Україні повторитися ліванська трагедія, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" член правління колегії юристів морського права Євген Сукачов.

"Без нагляду такий вантаж не може бути залишений на території порту. Згідно з 74-ю статтею Кодексу торгового мореплавання України, саме Адміністрація морських портів України й несе відповідальність за все, що відбувається на території морського або річкового порту. Виходячи з цього, у нас є відповідні служби, в тому числі й митна, які регламентують появу таких вантажів на території України", - сказав юрист.

Читайте також: Вибух у Бейруті це тест - політолог про несподівані наслідки трагедії

Популярні відео

За словами Сукачова, не може бути так, щоб вантаж нікому не належав.

"Адміністрація порту разом з власниками терміналів, користувачами причальних територій зобов'язані відповідно до встановлених правил зберігати ці вантажі, а в разі необхідності їх утилізувати. Щоб вантаж був нічийний - такого не може бути. У будь-якому випадку при направленні вантажу на територію України є вантажовідправник і вантажоодержувач. Якщо вантажоодержувач відмовляється, є відповідні юридичні інструменти для того, щоб з цим вантажем щось зробити", - сказав юрист.

Читайте також: Вибухи у Бейруті: ліванський лікар повідомив про складну ситуацію в лікарнях

Сукачов також прокоментував інформацію про те, що в Миколаївському морпорту виявлено 3 200 тонн селітри (це більше, аніж було в Бейруті - ред.), заарештованої у 2018 році.

"Раз ми бачимо, що все гаразд, значить, всі операції були здійснені відповідно до норм безпеки. Упевнений, що в будь-якому випадку знаходження небезпечних вантажів на території портів, терміналів, на борту суден регламентуються нормами міжнародного та національного законодавства", - сказав Сукачов.

Раніше політичний експерт Тарас Семенюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що вибухи у Бейруті матимуть негативні наслідки для України.

 
Джерело Україна 24 Теги