Підвищення пенсій в Україні - економіст зробив сумний прогноз

Наявні фінансові ресурси уряду викликають питання

Підвищення пенсій в Україні - економіст зробив сумний прогноз

Індексація пенсій в Україні для всіх категорій пенсіонерів вимагає внесення змін до держбюджету, дефіцит якого неухильно зростає.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів економіст Олег Пендзин, коментуючи відповідні плани Кабміну.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: у Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

"Для індексації пенсій потрібні гроші. На сьогодні дефіцит держбюджету 300 млрд, і у нас вже є достатній обсяг недоотриманих коштів від сплати податків за перше півріччя, тобто він однозначно буде більше. Індексація - це додатковий тягар. Коли уряд збирається це робити? Якщо в цьому році, то потрібні зміни до держбюджету, якщо в наступному - треба це закладати в бюджет 2021 року, тому що є питання з приводу фінансових ресурсів", - розповів економіст.

За його словами, проблема в тому, що під індексацію підпадали тільки ті пенсії, які були призначені на загальних підставах за віком.

"Всі спецпенсії існували окремо, йшли за окремими законами, і під індексацію не підпадали. Вони індексувалися лише тоді, коли звичайні пенсії доходили до рівня спецпенсій", - пояснив Пендзин.

Зазначимо, міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що в Кабміні хочуть провести індексацію пенсій для всіх пенсіонерів.

Читайте також: Як докупити стаж для виходу на пенсію: у Пенсійному фонді дали пораду

Нагадаємо, раніше радник міністра соціальної політики Микола Шамбір в ефірі телеканалу "Україна 24" зробив роз'яснення щодо отримання субсидій малозабезпеченими пенсіонерами.

Джерело Україна 24 Теги