Робота після карантину: експертка розповіла, які вакансії є на ринку праці

У службі зайнятості розповіли, який рівень безробіття в Україні очікується восени

Робота після карантину: експертка розповіла, які вакансії є на ринку праці

Яка ситуація очікується до осені на ринку праці, розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" начальниця Управління надання послуг населенню департаменту реалізації політики зайнятості Інна Бондіні.

"Найімовірніше, рівень безробіття буде таким же, як і на сьогодні - зараз він збільшився. З початку карантину кількість безробітних збільшилася майже на 85%, і зменшилася кількість вакансій. Але ми вже бачимо тенденцію до збільшення кількості вакансій, які подають роботодавці в державну службу зайнятості. Зокрема, у порівнянні з минулим місяцем у нас є на 8% більше вакансій, і це понад 58 тисяч актуальних вакансій у нашій базі.

Ми сподіваємося, що економіка буде оговтуватися від наслідків карантину, й будемо отримувати нові пропозиції від роботодавців", — сказала вона.

Читайте також: Скільки українців втратили роботу через карантин: озвучені шокуючі цифри

Популярні відео

Експертка розповіла, які вакансії зазвичай пропонують у службі зайнятості.

"Це обробна промисловість, сфера обслуговування, логістика, охорона здоров'я, охорона правопорядку тощо. Це сфери, в яких вакансій найбільше. Рівень зарплати трохи зріс, але на сьогодні середній рівень зарплат по вакансіях — це як середня температура по лікарні - близько 7 тисяч гривень. Найбільше вакансій із зарплатами від мінімальної до 6 тисяч гривень, а в кожній десятій вакансії рівень зарплати понад 10 тисяч", — сказала вона.

Експертка додала, що з тих, хто звертається до центрів зайнятості, щоб стати на облік як безробітні, більше жінок (53%), половина безробітних має вищу освіту, 40% - люди віком понад 40 років.

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування розповів, що у Польщі зростатиме попит на заробітчан з України, оскільки все більше поляків їдуть на заробітки до країн Західної Європи.

Джерело Україна 24 Теги