Зарплати чиновників в Україні можуть різко зрости: нардеп розкрив деталі

У "Слузі народу" задумалися над скасуванням карантинних обмежень на зарплати держслужбовців

Зарплати чиновників в Україні можуть різко зрости: нардеп розкрив деталі

В Україні незабаром можуть скасувати обмеження в 47 тис. грн на зарплати чиновників і членів наглядових рад державних компаній, яке було запроваджено у зв'язку з карантином.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" нардеп від партії "Слуга народу" Василь Мокан.

"Карантин у нас вже адаптивний, він поділений на зони і стосується більшою мірою тих областей, де високі показники захворюваності, й меншою мірою там, де вони низькі. Відповідно, потрібно розглядати питання про повернення до оплати праці й звичайного ритму життя, зокрема для держслужбовців, членів наглядових рад", - зазначив він.

Читайте також: Економити не можна - Сакварелідзе про питання, яке викликало суперечки в Україні

Популярні відео

За словами "слуги народу", проблема в тому, що на період дії карантину рішення може продовжуватися.

"Зараз він до 31 серпня продовжений, до цього часу обмеження діють. Як бути з 1 вересня, зараз проводяться дискусії", - заявив депутат.

На його думку, чиновники, державні службовці й члени наглядових рад, "які дотичні до ухвалення рішень по цілих стратегічних напрямках на десятки й сотні мільйонів гривень, мають отримувати гідну зарплату".

"Але тут питання від держпідприємств і наглядових рад багато в чому залежить. Є така ситуація, що на період дії карантину ці оплати обмежуються, але сам зарплатний фонд, який був закладений на рік, залишається незмінним. І зараз треба вирішити питання, щоб не почалися восени виплати сотнями тисяч гривень в якості компенсацій… Мені здається, тут треба знаходити розумний баланс. Якщо вже затягували паски всі, це має стосуватися держслужбовців і членів наглядових рад", - додав Мокан.

Читайте також: "Головна проблема не вирішиться": політолог про підвищення зарплат чиновникам

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський попросив Верховну Раду ухвалити на позачерговому засіданні 13 липня законопроєкт, який передбачає скасування обмеження в 47 тис. грн на зарплати чиновників. Потім президент передумав і відкликав свій законопроєкт.

Зарплати чиновників урізали у квітні з ініціативи Зеленського у зв'язку з карантином і кризою в Україні.

Джерело Україна 24 Теги