Це європейська практика — нардеп про скандальну особливість платіжок за газ

Олексій Кучеренко розповів, чому розподіл газу вивели в окрему платіжку

Це європейська практика — нардеп про скандальну особливість платіжок за газ

Чому українці змушені платити за доставку газу навіть тоді, коли їм не користуються (наприклад, у відпустці), розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" Олексій Кучеренко, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

"Я поясню логіку газової компанії та те, що відбулося за останні два роки в ході так званої реформи. Логіка споживача: Я не користуюся газом, навіщо я платитиму за транспортування? Їх логіка: ви не користуєтеся, але газ же подається, відбувається робота з доставки газу та обслуговування мережі. Не конкретно по вашій квартирі, а в цілому. Працюють компресори, газорозподільні станції й так далі", — сказав він.

Читайте також Критична ситуація: в Мінрегіоні розповіли про аварійний стан водопровідних мереж

Кучеренко пояснив, для чого розділили послуги в платіжці.

"Це зроблено для того, щоб відокремити цей вид діяльності — розподіл газу він називається, — і рівномірно розбити його по кожному місяцю. А базувалися ці розрахунки на вашому споживанні газу минулого року. Тому вам здається, що влітку це вагомий платіж, тому що газу ви споживаєте менше, а взимку споживання зростає, і ця плата, навпаки, буде менше ", - сказав він.

Читайте також Можете оскаржити платежі в суді: депутат про незадовільну послугу ЖКГ

Популярні відео

За словами Кучеренка, не платити за транспортування газу можна тільки за однієї умови - якщо ви відмовитеся від газу взагалі.

"Це європейська практика, і насправді тут головне, що у вас в кінцевій платіжці цей платіж відсотків 10, а 90% - це ціна самого газу", - сказав він.

Раніше Кучеренко заявляв, що держава не контролює ринок ЖКГ.

Джерело Україна 24 Теги