Україна не витримає більше: економіст назвав максимальний термін карантину

Українська економіка не витримає більше двох тижнів карантину через коронавірус, оскільки і без того скочувалася в кризу

Україна не витримає більше: економіст назвав максимальний термін карантину
pixabay

Економіка України не витримає більше двох тижнів карантину через коронавірус. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив економічний експерт Кирило Сазонов.

«Об'єктивно, Україна більше двох тижнів карантину не витримає. Економіка стиснеться, і через півроку – у нас усе в мінусах: малий і середній бізнес на біржі праці, покупців немає, все падає. І це вже не зупинити, буде лавина», – зазначив експерт.

За його словами, щоб запобігти наростаючій на сьогоднішній день економічній кризі, ще півроку тому потрібно було спрощувати систему адміністрування податків, прибирати інспекції, контролерів, щоб малий і середній бізнес могли розвиватися.

«Не може працювати віддалено пожежник, металург, гірник, хімік – ті, хто займається логістикою, виробництвом, видобутком корисних копалин. Тут нічого не зробиш, економіка не перебудується за місяць, за рік. Єдиний позитивний приклад боротьби з коронавірусом – це Китай. Але це зовсім інша адміністративна система і зовсім інша економічна потужність. Україна вже скочувалася в кризу і щодо курсу гривні, і по економіці в цілому. Не в рецесію, а саме у кризу. «Чорний лебідь» у вигляді карантину просто прискорив процес і посилив наслідки», – наголосив Сазонов.

Станом на ранок 19 березня в Україні лабораторно підтверджено 16 випадків захворювання на коронавірус COVID-19, серед них два нових у Києві та Донецькій області, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Всього станом на 19 березня у світі зареєстровано 218 815 випадків захворювання на COVID-19, з них 84 114 осіб одужали; за межами Китаю зафіксовано 137 677 випадків.

Психолог Оксана Садовнікова розповіла в ефірі каналу «Україна 24», як впоратися з емоційним навантаженням під час епідемії.

Нагадаємо, коронавірус COVID-19 вперше був зафіксований наприкінці 2019 року в китайській провінції Хубей, а з початку 2020 року почав стрімко розповсюджуватися по всьому світі. 

Через загрозу поширення коронавірусної інфекції Кабінет міністрів запровадив обмежувальні заходи в Україні з 12 березня по 3 квітня. З 17 березня у Києві, Харкові та Дніпрі зупинили роботу метрополітену.