"Депутати нахабно брешуть": юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам+"

Адвокатка розповіла, чому справу за формулою "Роттердам +" потрібно закрити якомога швидше

"Депутати нахабно брешуть": юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам+"

Багато депутатів та експертів піаряться на скасуванні формули "Роттердам+". Таку думку висловила адвокатка Ірина Одинець в ефірі каналу "Україна 24".

"Введення формули "Роттердам" було тимчасовим засобом для стабілізації ринку в критичний момент у 2015-2016 роках, для встановлення прозорого механізму, встановлення прогнозованої ціни. Тому скасування самої формули, яке відбулося 1 липня 2019 року, було прогнозованим. Всі депутати та експерти, які вішають собі медальки за те, що нібито скасували цю формулу, нахабно брешуть, оскільки формула була скасована безпосередньо постановою НКРЕКУ", - сказала вона.

Читайте також "Це абсолютно прозора формула": нардеп про Роттердам+

Адвокатка заявила, що справа тягнеться без будь-яких об'єктивних причин, хоча її вже пора закрити.

"З приводу розслідування кримінального провадження — хочу сказати, що так, 8 серпня минає крайній термін, коли слідство має ухвалити остаточне рішення. Або справа буде передана до суду з обвинувальними актами, або вона має бути закрита. Я не бачу причин, чому справа не буде закрита. Вже 3,5 року триває розслідування, рік як висунуті підозри, але ми бачимо, що ніяких доказів, які б свідчили про вину, як не було, так і немає. Той факт, що справа досі не забута, — свідчення того, що НАБУ та САП просто піаряться, фальсифікують документи, маніпулюють фактами. Справа повинна бути закрита після закінчення терміну або навіть зараз", — сказала вона.

Читайте також Справу НАБУ треба закривати — адвокат про формулу "Роттердам +"

Популярні відео

Нагадаємо, формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам - Роттердам - Антверпен для всього вугілля. З 1 липня 2019 року була запущена нова модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, в тому числі формула "Роттердам +", були скасовані.

НАБУ 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідує дії членів НКРЕКУ, які затвердили формулу "Роттердам+".

В середині липня 2020 року влада узгодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам +".

Джерело Україна 24 Теги