90% медкнижок в Україні "липові" - експерт розповів, як відрізнити фальшивку

Виконавчий директор Союзу споживачів вважає, що ніхто не контролює бази власників медкнижок

90% медкнижок в Україні "липові" - експерт розповів, як відрізнити фальшивку

Виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що значна частина медичних книжок, наявність якої є обов'язковою для деяких категорій працівників, просто купується з потрібними даними.

"Держпродспоживслужба публікувала, що 70% медичних книжок куплені. Я думаю, що 90% і вище. Контролю немає, це все купується і продається. Я був на морі - там й досі ходять книжки старого зразка, не на нових бланках. Є вимога, що повинні бути медкнижки, а хто контролює ці бази - досі незрозуміло", - сказав експерт.

Читайте також: "Отруїмо Київ - і нічого не буде": експерт заявив про жахливу ситуацію з продуктами

Популярні відео

Несміянов зазначив, що сумлінні торговельні мережі та заклади управляються своїми силами.

"У нормальних торговельних мережах на робоче місце приходять лікарі і проводять огляд співробітників. Або ж, приміром, супермаркет укладає договори з конкретними клініками", - сказав він.

Читайте також: Продукти зі знижкою: покупців попередили про неприємні "сюрпризи"

Відрізнити фальшиву книжку, за словами Несміянова, можна, попросивши її власника показати результати флюорографії, яких там може не бути, якщо результати аналізів несправжні. Також можна звернути увагу на фотографію в книжці - якщо немає печатки, що переходить зі сторінки на фото, це означає, що фото було вклеєне пізніше.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" Максим Несміянов розповів, як повернути гроші за куплені в магазині прострочені продукти.

Джерело Україна 24 Теги