Термоядерні санкції проти Росії: банкір розповів, що чекає Москву

Економіст розповів, чи можуть відключити Росію від глобальної банківської системи

Термоядерні санкції проти Росії: банкір розповів, що чекає Москву

Російську Федерацію можуть відключити від банківської системи SWIFT в рамках посилення санкцій. Про це заявив посол України в США Володимир Єльченко. Ситуацію прокоментував інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"По-перше, зараз Росію не відключать від SWIFT, ми повинні це розуміти. Це така термоядерна санкція, яку зараз ніхто не використовуватиме. По-друге, якщо Росію відключать від SWIFT, це руйнує фінансову систему, тому що Росія інтегрована в глобальну економіку, її банки інтегровані в глобальну банківську систему. Потім на уламках можна побудувати щось нове, але спочатку це буде глобальна криза. Саме тому зараз ніхто цього не робитиме", — сказав він.

Читайте також: Позиції України покращилися — політолог про перемир'я на Донбасі

За словами Фурси, це остання міра, яку можна було б застосувати як санкцію.

"Питання в тому, що це настільки термоядерна санкція, то чи не будуть її застосовувати, поки нічого особливого не відбувається. Це занадто сильно. Після цього стримувати Росію і погрожувати їй буде нічим. Зараз фінансовий світ глобалізований, інтегрований, і якщо ви відсікаєте щось, то у вас все закінчиться", — пояснив експерт.

Популярні відео

Експерт розповів, що стоїть за заявою посла Єльченка.

"Він видає бажане за дійсне. Звичайно, нам як Україні хотілося б, щоб у Росії настав колапс, і наш ворог ослаб. Тому він (Єльченко - ред.) підштовхує, закидає тези в інформаційний простір, робить свою роботу. Військові повинні постійно бути готові до того, що завтра нападе ворог, повідомляти, що в Росії формують війська і потрібно бути готовими. Так само дипломат повинен проштовхувати порядок денний. Потрібно розуміти, що в цьому його робота", — сказав Фурса.

Фурса додав, що єдина санкція, яку можуть зараз застосувати до Росії, - це Північний потік-2.

Читайте також: Можна посилити санкції - експерт про надзвичайну подію з Росією в Чорному морі

SWIFT - це міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. Вона дозволяє фінансовим установам в усьому світі відправляти і отримувати інформацію про фінансові операції в безпечній, стандартизованій і надійній формі. Для розрахунків усередині Росії існують інші способи роботи, проте міжнародні транзакції без SWIFT неможливі.

Джерело Україна 24 Теги