"Чекаємо осені": експерт розповів про ситуацію на ринку житла

Експерт з нерухомості розповів, яке житло краще купувати і що буде з іпотекою

"Чекаємо осені": експерт розповів про ситуацію на ринку житла

Ринок кредитів на житло пожвавиться ближче до осені. Про це розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо брати період з початку карантину до травня, попит і пропозиція завмерли та ринок не працював. Як тільки послабили карантин, ринок це відчув і пожвавився, і сьогодні ми відчуваємо, що ринок почав відроджуватися й активність відновилася. Не варто забувати, що літній період — це час відпусток та відпочинку, і традиційно він завжди був не дуже активним, тому складно аналізувати цей сезон. Ми очікуємо, що ближче до осені ринок ще більше пожвавиться, якщо не будуть знову посилені карантинні заходи", — сказав він.

Читайте також: "Бачимо великий попит": експерт розповів, чи будуть зростати ціни на житло

 

Популярні відео

Експерт прокоментував плани уряду знизити іпотечні ставки до 10%.

"Ми сподіваємося, що позичальник зможе отримувати такі кредити і на первинному, і на вторинному ринку. Ми знаємо, що банки готові до таких програм, і ми дуже чекаємо, що це ще більше пожвавить ринок", — сказав він.

За словами експерта, зараз насамперед люди купують житло для себе, а ось інвестиція покупки первинної нерухомості досить ризикована, що пов'язано як з економічною ситуацією в країні, так і з деякими забудовниками, які заморожують будівництва. Тому основна маса покупців — це кінцеві споживачі. Піта також розповів, яке житло краще купувати.

"Первинний ринок має перевагою нове житло, в якому ви живете першим і можете максимально переробити під себе. Вторинне житло більш надійне, ви купуєте реальний об'єкт. Сьогодні купили, завтра вже можете користуватися, немає ризиків прострочення введення в експлуатацію або заморозки. Якщо у вас останні гроші, то краще купувати вторинне житло — як мінімум, ви його не втратите і зможете користуватися", — сказав він.

Читайте також: "Є два найкращих варіанти": експерт розповів, як вкласти кошти в нерухомість

Нагадаємо, державний ПриватБанк з 1 липня першим запустив кредитування в рамках програми Кабміну "Доступне житло під 10%". Іпотеку пропонують на термін до 20 років, а початковий внесок становить від 30% вартості квартири. У банку очікують, що доступною іпотекою скористаються до 300 тисяч українців. Про необхідність іпотечних кредитів під 10% річних неодноразово заявляла українська влада, зокрема президент Володимир Зеленський.

Раніше експерт розповів, чи допоможе зниження іпотечних ставок залучити клієнтів до банків.

Джерело Україна 24 Теги