Доступне житло для українців: економіст назвав головну проблему іпотеки

Експерт розповів, чи допоможе зниження іпотечної ставки залучити клієнтів до банків

Доступне житло для українців: економіст назвав головну проблему іпотеки

У ІV кварталі НБУ очікує масового запуску іпотеки. Зараз Нацбанк закликає банки знижувати ставки за кредитами. Чи допоможе це оживити ринок іпотеки, розповів економіст Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Чи є в українців гроші на іпотеку — це ключове питання. Якщо у людини немає грошей, щоб 15-20 тисяч на місяць витрачати на погашення іпотечного кредиту, то навіть низькі ставки не допоможуть. Частина громадян має дохід, який дозволить взяти іпотеку під досить низькі відсотки — 10, а ще краще 5%. Але більшість громадян цим скористатися не зможуть. Рух у правильному напрямку — зниження процентних ставок, — але багато що залежатиме від доходів населення, а вони, на жаль, низькі", — сказав він.

Читайте також: Банкам треба вирішувати виселяти громадян — економіст розповів, навіщо це потрібно

Економіст зазначив, що навіть при ще нижчих ставках великого припливу бажаючих взяти іпотеку навряд чи варто очікувати.

"5%, звичайно, буде краще поточних 13-14%, але тут насамперед відігравати роль наявність грошей і наявність стабільного доходу. Адже просто так кредити не даються. Для того, щоб взяти іпотечний кредит, потрібно мати зарплату у 25-30 тисяч гривень, що для більшості українців дуже висока зарплата. Здешевлення іпотеки, звичайно вплине на розширення, але це буде не настільки масштабно, як планується", — сказав він.

Популярні відео

Раніше економіст розповідав, що державна програма іпотеки під 10% не вирішить проблему українців, які хочуть придбати житло.

Джерело Україна 24 Теги