Українці не довіряють гривні — банкір розповів, що буде з курсом

Банкір розповів, у якій валюті краще зберігати заощадження і як змінюватиметься курс

Українці не довіряють гривні — банкір розповів, що буде з курсом

Більш як 28 гривень за долар — такий курс можна побачити в багатьох обмінних пунктах. Що далі буде з курсом валют, розповів президент інвестиційної групи "УНІВЕР" Тарас Козак в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Немає фундаментальних підстав для того, щоб дешевшала гривня і зростав долар. Це підвищення — реакція на заяви очільників держави, голів міністерств, де один сказав, що в бюджет закладено курс 30 і ми повинні мати цей курс. Президент також сказав, що бачить курс долара вищим. І громадяни, які, на жаль, не довіряють національній валюті, потягнулися в обмінники, щоб купити іноземну валюту", — пояснив він.

Читайте також: Доступне житло для українців — в НБУ назвали умови запуску іпотек

Експерт розповів, що є передумови для зміцнення гривні.

"Насправді ситуація не така погана. І якщо будуть будь-яким чином дезавуйовані ці заяви про те, що ми не хочемо падіння гривні й що це було неправильно сприйнято, я думаю, гривня може зміцніти. Тим більше що ми бачимо, що на міжнародних ринках Україна сприймається досить позитивно. Прийшла чудова новина, що Україна змогла розмістити черговий євробонд на суму два мільярди доларів. Це більше, ніж було місяць тому", — сказав він.

Популярні відео

Козак дав прогноз, яким буде курс гривні найближчим часом і який курс вигідний для економіки.

"Найкраще, коли гривня стабільна. Нам не потрібне зміцнення гривні, тому що тоді страждають експортери. І не потрібне послаблення, тому що страждають українці, які втрачають свої накопичення в гривні. Тому краще, щоб гривня постійно залишалася в коридорі 27 плюс-мінус, і тоді всі будуть щасливі. Я думаю, що курс буде близько 27", — сказав він.

Читайте також: У "Слузі народу" розповіли, за яким показником Україна схожа на Африку

Експерт додав, що свої заощадження краще розкладати по різних валютах, оскільки не можна точно знати, впаде долар чи ні.

"Найкраще, коли частина активів перебуває в гривні — не просто лежить під матрацом, а на депозитах у банку або в цінних паперах. Безумовно, частина повинна бути в іноземній валюті. У жодному разі не можна вкладати всі кошти в одну валюту, тому що таким чином дуже сильно зростають ризики", — пояснив він.

Раніше експерти розповіли, в якій валюті вигідніше зберігати гроші та що буде з курсом.

Джерело Україна 24 Теги