Інвестори втратять доходи – експертка про свіже рішення Ради

У законопроєкті, ухваленому Верховною Радою, не були враховані деякі спірні моменти

Інвестори втратять доходи – експертка про свіже рішення Ради

Директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк в ефірі телеканалу "Україна 24" оцінила ухвалений Верховною Радою закон, що передбачає зменшення зеленого тарифу для сонячних та вітрових електростанцій.

"За змістом законопроєкт відповідає меморандуму, який був укладений між урядом і галузевими асоціаціями. Проте є певні поправки, які не були врегульовані в рамках медіації і не заключені в самому меморандумі і законопроєкті. А саме - продовження дії зеленого тарифу для, наприклад, сонячних електростанцій, які зазнають зниження на 15% зеленого тарифу. Цю поправку не було підтримано у Верховній Раді, що досить негативно сприйнято інвесторами в сонячну енергетику", - заявила експертка.

Читайте також "І так вистачає проблем": депутатка розкритикувала ідею про тарифи на електрику

За її словами, передбачалося, що реструктуризація з самого початку мала бути добровільною.

"Проте сталося таким чином, що відтепер зниження зеленого тарифу і реструктуризація є обов'язковою для всіх згідно з проголосованим законопроєктом. Наразі ми бачимо, що це виключно просто зниження зеленого тарифу, а не реструктуризація. Таким чином, інвестори позбавляються очікуваних і запланованих доходів від збудованої електростанції", - наголосила вона.

Популярні відео

Гуменюк вважає, що влада "поставила в такі умови всіх інвесторів, що інвестори мусили добровільно погодитися на зниження зеленого тарифу, бо не вистачало коштів у держави".

"Це був маніпулятивний хід з боку уряду – у вас з'являться додаткові кошти, якщо ви знизите зелений тариф", - пояснила експертка.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 10 червня підписав меморандум про врегулювання проблемних питань з виробниками зеленої електроенергії. Умовами меморандуму передбачалося ухвалення закону про зелені тарифи до 1 серпня поточного року.

Інвестори вклали в будівництво українських зелених електростанцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі не почалися.

Джерело Україна 24 Теги