"Ніякої економіки тут немає": економіст про резонансний закон про банки

Експерт назвав альтернативу змінам до законодавства і кредиту від МВФ

"Ніякої економіки тут немає": економіст про резонансний закон про банки

Економіст Ігор Гарбарук прокоментував закон про заборону повертати банки колишнім власникам в ефірі каналу Україна "24":

"Закон - виключно політичне рішення. І ніякої економіки тут немає. Як можуть приватні власники відмовитися від своїх структур? Подивимося, як це буде робитися і чи не закінчиться повною націоналізацією підприємств, які раніше були віддані власникам. Перший дзвіночок вже пролунав - уряд сказав, що може викуповувати акції тих приватних компаній, які знаходяться в погану економічну ситуацію ".

Експерт запропонував способи залучити кошти в економіку України:

"Моє ключове бачення - дивитися не на зовнішні джерела запозичень, а всередину країни. Працювати з нашими українськими олігархами, яких ми добре знаємо, власниками великих і середніх компаній, щоб вони не виводили свої кошти, не інвестували за кордон, а щоб будували тут великі підприємства, давали робочі місця, платили податки до держбюджету, зарплати".

Нагадаємо, закріплення у законодавстві неможливості повернення колишнім власникам націоналізованих банків або отримання компенсації було однією з умов МВФ для надання грошового кредиту Україні. Відмова від кредиту, на думку багатьох експертів, означає дефолт для України.

Закон прийняли в першому читанні під час позачергового засідання Верховної Ради 30 березня.

Теги