Інфляції боятися не треба — в "Слузі народу" розповіли, що буде з гривнею

Нардеп Данило Гетманцев розповів, як коливання курсу впливають на економіку України

Інфляції боятися не треба — в "Слузі народу" розповіли, що буде з гривнею

Для України важливіше не курс гривні сам по собі, а швидкість його зміни. Про це заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час брифінгу, який транслював канал "Україна 24". Так він прокоментував висунення кандидата від Зеленського на посаду голови НБУ (нагадаємо, ним став Кирило Шевченко, голова правління "Укргазбанку").

"Правління Нацбанку має розуміти, що від його монетарної політики багато що залежить, крім безпосередньо курсу та інфляції. Залежить розвиток економіки. Якщо ми допускаємо на рівні Нацбанку у 2019 році різке подорожчання гривні, то нема чому аплодувати, коли доходи в бюджет падають, експортери втрачають, і держава зазнає збитків. Коли експерти кажуть, що гривня десь на 10% переоцінена — можливо, до цього варто прислухатися", — сказав він.

Популярні відео

За словами Гетманцева, Україні не варто найближчим часом побоюватися інфляції.

"Будь-який різкий стрибок курсу — це катастрофа для країни. Нам важливо, щоб навіть якщо гривня послаблюватиметься, щоб це відбувалося дуже повільно і не було шоку. Було поставлено пряме запитання пану Кирилу (Шевченку, кандидату на пост голови НБУ — ред.), чи варто боятися інфляції. Інфляції боятися не треба. Нам її пророкують під кожну подію. Давайте від цих фейків відвикати та мислити більш стратегічно, глобально та глибоко", — сказав він.

Раніше експерт розповів, як занижений курс гривні впливає на експорт.

Джерело Україна 24 Теги