Удар по промисловості - експерт про підвищення тарифів "Укренерго"

Промисловість відчуває необхідність державної підтримки, заявив Сергій Біленький

Удар по промисловості - експерт про підвищення тарифів "Укренерго"

Рішення Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про підвищення тарифів "Укренерго" на передачу електроенергії загрожує українській промисловості мільярдними втратами.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

"Оскільки таке підвищення вже було ухвалене, на сьогодні у нас єдиний вихід - це скасування такого рішення… На жаль, до всіх наших аргументів і розрахунків НКРЕКП не дослухалася, тариф на передачу електроенергії підвищився на 55%. У грошах це означає для гірничо-металургійного комплексу майже 3 млрд грн додаткових витрат. Для всієї промисловості – майже 5 млрд грн. Якщо сюди додати такі сфери, як будівництво, транспорт, агропромисловий комплекс, то це буде плюс 6 млрд грн додаткових витрат щорічно", - сказав Біленький.

Читайте також: Наслідки будуть катастрофічними - нардеп про підвищення тарифів "Укренерго"

Він нагадав, що економіка України зараз "і так не в найкращому стані завдяки обмеженням, які по всьому світу є внаслідок пандемії COVID-19".

"Ми втрачаємо ринки збуту, у нас суттєво скоротився внутрішній ринок. Промисловість сьогодні відчуває необхідність державної підтримки, а не навпаки… Якщо казати про наслідки, то в металургійній галузі є феросплавні й електрометалургійні підприємства, в яких у собівартості електроенергія займає до 70%. Керівники цих підприємств зараз стоять перед вибором - далі працювати, чи припинити свою діяльність", - додав голова Федерації металургів.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що енергетична система України коштує дешевше за грузинську.

 
Джерело Україна 24 Теги