"Україну за волосся тягнуть в цивілізований світ": економіст про резонансний закон

Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, в чому особливість формулювання закону про неповернення банків

"Україну за волосся тягнуть в цивілізований світ": економіст про резонансний закон

Особливості закону про неповернення неплатоспроможних банків колишнім власникам прокоментував інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"Закон важливий для співпраці з МВФ, тому що спрямований проти Коломойського, проти його потуг відіграти назад приватизацію" Приватбанку ". Націоналізація була важливою частиною очищення банківської системи, це було частиною програми МВФ.

І зараз позиція наших західних кредиторів лежить в тому, що Коломойський повинен українським платникам податків 5,5 млрд доларів. Ці гроші повинні бути стягнуті, а менеджмент понести відповідальність. І це прямо суперечить інтересам Коломойського, який не тільки не хоче платити ці 5,5 млрд, а хоче забрати назад контроль над банком.

У законі, узгодженому з МВФ, було прописано: якщо суд вирішить, що потрібна компенсація, її рівень повинен визначити міжнародний аудит. Така формула обрана тому, що унеможливлює компенсацію ".

Фурса розповів також, який вплив матиме цей закон на економіку України:

"Вчора було голосування, сьогодні ми на міжбанківському ринку вже бачимо зміцнення гривні. Сам по собі законопроект покликаний не щось зробити, а зробити так, щоб нічого поганого не сталося. Його прийняття забезпечить нас від дефолту. Так звані вимоги МВФ - це вимоги здорового глузду. Наші кредитори готові допомагати Україні, втягнути її за волосся в цивілізований світ, але не готові давати гроші країні, щоб вони потім залишилися олігархам ".

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада ухвалила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" (№2571-д) і скоротила терміни підготовки його до другого читання.

Теги