Справу НАБУ треба закривати - адвокатка про формулу "Роттердам +"

Президент і Кабмін визнали формулу економічно обґрунтованою, зазначила Ірина Одинець

Справу НАБУ треба закривати - адвокатка про формулу "Роттердам +"

Національне антикорупційне бюро України продовжує не визнавати законність формули ціноутворення на вугілля "Роттердам+", хоча українська влада продовжила закупівлі вугілля за цією формулою.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила адвокатка Ірина Одинець. Юристка зазначила, що справу відносно "Роттердаму +" треба закривати.

"Зараз усі докази, які ми бачили у справі, зводяться до однієї експертизи, яку умовно можна назвати такою, тому що ця експертиза СБУ ґрунтується не на документах, не на першоджерелах, а на справах детектива НАБУ. І там дуже цікаво пораховані збитки. Детектив змінив формулу і порахував, скільки б коштувала електроенергія, якби формула була іншою... Доказів того, що формула була економічно необґрунтованою, у них як не було, так і немає", - заявила адвокатка.

Популярні відео

Читайте також

За її словами, президент і чинний Кабмін фактично визнали формулу економічно обґрунтованою і не злочинною.

"Це говорить про те, що президента і членів Кабміну потрібно включати в цю справу і висувати їм підозри. Ми всі розуміємо, що НАБУ і САП є заручниками публічної мильної бульбашки, яку вони створили, кажучи весь час про те, що це їхня головна справа, що покарають винних. Але ми зараз отримали другий прецедент щодо використання цієї формули, і я вважаю, що потрібно в справу додати цінові факти, і додавати як підозрюваних членів Кабміну і президента, або набратися сміливості й закрити цю справу", - заявила Одинець.

Нагадаємо, енергогенеруюча держкомпанія "Центренерго" домовилася з компанією "ДТЕК Енерго" про закупівлю вугілля за ціною на основі формули "Роттердам+". Вартість вугілля за формулою "Роттердам+" для "Центренерго" буде на 20% нижча, аніж вартість вугілля державних шахт, і на 10% нижча за вартість газу.

Формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії для промислових споживачів у період 2016-2019 рр. Формула була скасована 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії.

Джерело Україна 24 Теги