"Головна проблема не вирішиться": політолог про підвищення зарплат чиновникам

Політолог Сергій Таран нагадав про корупційні ризики

"Головна проблема не вирішиться": політолог про підвищення зарплат чиновникам

Підвищення зарплат чиновникам і суддям не вирішить проблему корупції в Україні. Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив політолог Сергій Таран.

"Ідея навколо високих зарплат для суддів полягає в тому, що якщо суддям давати високу зарплату, то це їх ніби утримуватиме від того, щоб вони брали хабарі. У державному секторі зарплати дуже різні. Наприклад, у правоохоронців у САП і НАБУ значно більші, ніж в Офісі прокурора або в поліції, причому це несправедливо різні зарплати...", - зазначив політолог.

Популярні відео

Читайте також: Економити не можна - Сакварелідзе про питання, яке викликало суперечки в Україні

За його словами, завдання високих зарплат - зробити так, щоб чиновники не брали зайвих грошей.

"Але проблема не тільки в цьому. Потрібно, щоб чиновники, які мають високу зарплату, жили на цю зарплату і більше ні на що. Але для цього потрібно, щоб працювало НАПК, органи, які моніторять співвідношення між доходами й витратами... і ось тут починаються проблеми. Саму проблему корупції підвищення зарплат точно не вирішить", - заявив Таран.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський попросив Верховну Раду ухвалити на позачерговому засіданні 13 липня законопроєкт, який передбачає скасування обмеження в 47 тис. грн на зарплати чиновників. Потім президент передумав і відкликав свій законопроєкт.

Зарплати чиновників урізали в квітні з ініціативи Зеленського у зв'язку з карантином і кризою в Україні.

Джерело Україна 24 Теги