Ляшко вимагає підвищити мінімалку до 12 тисяч з нового року

Теперішню пенсійну систему політик вважає несправедливою

Ляшко вимагає підвищити мінімалку до 12 тисяч з нового року

Вирішити проблему низьких пенсій в Україні і дефіциту Пенсійного фонду можна лише за рахунок суттєвого збільшення мінімальних зарплат. Таку думку в ефірі телеканалу «Україна 24» висловив Олег Ляшко, лідер Радикальної партії. Політик пропонує підняти мінімалку у 2,5 рази до нового року. 

«Я коли був у парламенті – добився підвищення мінімальної зарплати вдвічі. Тому коли сьогодні на 200 грн піднімають зарплату – це курям на сміх. Сьогодні мінімальна зарплата 4700, а  треба хоча б 8000 гривень з 1 вересня цього року. А з нового року  - 12 тисяч гривень. Підвищення мінімальної зарплати дасть додаткові ресурси до Пенсійного фонду, щоб виплачувати пенсії нинішнім пенсіонерам», - пояснив Ляшко. 

Теперішню пенсійну систему політик вважає несправедливою, тому що ті, хто отримує найвищу пенсію, відраховували такі ж податки, як і ті, хто працював на мінімалку.  

«Наприклад, судді у відставці отримують найбільшу пенсію, але при цьому платять найменші внески до Пенсійного фонду. Коли суддя йде у відставку, його пенсія становить 90% від зарплати. Але внески до ПФ він платить такі ж, як робітник, шахтар, селянин, енергетик, вчитель. Тільки лікарі та вчителі не отримують таких космічних зарплат, як судді. І виходить так, що суддя отримує спочатку півмільйонну зарплату, потім 450 тисяч пенсії, а внески платив тільки з зарплати 50 тисяч! Або Коболєв отримує 20 мільйонів на місяць, а податки платить такі ж, як медсестра в Мені, яка живе на 3000 грн. Де справедливість?», - обурюється Ляшко. 

Щоб найбідніші не були спонсорами найбагатших, Ляшко пропонує звільнити мінімальну зарплату від податків, натомість повністю оподатковувати зарплати товстосумів.

«Коли пересічні люди платять такі ж податки, як мільйонери, це несправедливо. Чим більшу ти отримуєш зарплату, тим більші маєш платити податки. І за рахунок твоїх податків мають фінансуватися соціальні програми. Тоді буде відновлення економіки і відновлення справедливості», - наголошує Ляшко.

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги