Економити не можна - Сакварелідзе про питання, яке викликало суперечки в Україні

В Україні не було створено ефективну модель бюрократії, вважає колишній заступник генпрокурора

Економити не можна - Сакварелідзе про питання, яке викликало суперечки в Україні

Зарплати чиновників в Україні необхідно підвищити, щоб вони могли конкурувати з заробітками в бізнес-сфері. Це допоможе побороти корупцію і залучити в державний сектор досвідчених фахівців.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексзаступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, коментуючи ініціативу президента Володимира Зеленського щодо зняття обмежень на зарплати чиновників.

За його словами, в Україні так і не була створена нова ефективна модель бюрократії, тому необхідно поліпшити ефективність чиновників і скоротити їх кількість.

"Стосовно зарплати ефективних чиновників, я думаю, що економити тут не можна. Неоплачувана дешева бюрократія набагато небезпечніша... Вони можуть завдати набагато більше шкоди, ніж ті несуттєві державні гроші, які ми можемо платити сьогодні чиновникам... Для мене цілком нормально, щоб людина, яка не краде, яка має можливість правом підпису завдати величезних багатомільярдних збитків Україні, заробляла, не приховувала активи, не реєструвала корупційні статки на тещу", - підкреслив колишній заступник генпрокурора.

Популярні відео

Читайте також: Це не вигадка України, це досвід багатьох країн — депутат про важливий закон

За його словами, зарплата чиновників "має конкурувати з приватним бізнесом", оскільки успішні люди в приватному бізнесі не хочуть іти на держслужбу.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський попросив Верховну Раду ухвалити на позачерговому засіданні 13 липня законопроєкт, який передбачає скасування обмеження в 47 тис. грн на зарплати чиновників. Потім президент передумав і відкликав свій законопроєкт.

Зарплати чиновників урізали в квітні з ініціативи Зеленського у зв'язку з карантином і кризою в Україні.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, у скільки бюджету обходиться кожен чиновник, який поновлюється на посаді після люстрації.

Джерело Україна 24 Теги