У Пенсійному фонді розповіли, як українцям перевірити стаж для пенсії

Від страхового стажу також залежать лікарняні та виплати з безробіття

У Пенсійному фонді розповіли, як українцям перевірити стаж для пенсії

Кожен українець має можливість перевірити свій страховий стаж для отримання пенсії і дізнатися, чи сплачує податки його роботодавець.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

За її словами, це питання дуже актуальне і стосується не лише пенсіонерів, оскільки від страхового стажу визначається не тільки розмір пенсії, а й лікарняні, виплати з безробіття.

"Перевірити страховий стаж людина зможе через свій особистий кабінет – або зареєструватися на веб-порталі, або з особистим ключем зайти на сайт Пенсійного фонду. Там людина бачить весь свій страховий стаж в залежності від того, де працювала, з якого часу подавалися звіти. У нас звіти почали подаватися з 01.06.1998. Можливо, людина свій стаж побачить з 1998 року", - розповіла представниця Пенсійного фонду.

Популярні відео

Охріменко зазначила, що в особистому кабінеті можна перевірити, чи сплачував роботодавець податки.

"У кожному місяці є графа, чи сплачено страхові внески - так/ні. Якщо "ні" - зарплату нараховано, а внески не сплачено", - повідомила вона.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: в Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

Нагадаємо, директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як докупити стаж для виходу на пенсію.

Джерело Україна 24 Теги