Перерахунок пенсій в Україні: в Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

Наступний етап індексації відбудеться 1 грудня

Перерахунок пенсій в Україні: в Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

В Україні індексація пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму відбулася 1 липня, наступний етап запланований на 1 грудня.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

Вона нагадала, що з 1 липня поточного року перерахунок відбувся у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

"У нас прожитковий мінімум був 1638 грн, а з 1 липня став 1712 грн. З урахуванням цього здійснений перерахунок. Змінено мінімальну пенсію з 1638 грн до 1712 грн, також перераховані надбавки і підвищення, які залежать від розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб", - зазначила Охріменко.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні – з'явилося важливе уточнення щодо суми виплат

Представниця Пенсійного фонду повідомила, що з 1 грудня очікується зміна прожиткового мінімуму до 1769 грн, і знову будуть здійснені перерахунки. Також вона зазначила, що "в кожного сума підвищення буде своя".

"Мінімальна пенсія зазвичай у тих людей, у яких є неповний стаж. Жінки мають 30 років трудового стажу, чоловіки 35, у них пенсія не може бути нижчою, ніж 2100 грн. Саме ця сума, 2000 грн, а потім 2100 грн, була визначена з 1 липня для людей, які мають високий стаж, але в певний період мали низьку зарплату. У кого такого стажу немає, розмір пенсій з урахування надбавок і підвищень не може бути нижчий, ніж мінімально встановлений", - повідомила Охріменко.

Також вона розповіла про підвищення мінімальних пенсійних виплат для інвалідів війни:

"У інвалідів війни загальний розмір пенсії не може бути нижче для першої групи інвалідності 650% прожиткового мінімуму. До 1 липня ця мінімальна виплата була на рівні 285%. Для другої групи інвалідності 525% прожиткового мінімуму, і для третьої групи 360%".

Популярні відео

Раніше заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальникова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про три рівні пенсійної системи.

Джерело Україна 24 Теги