"Це абсолютно прозора формула": нардеп про Ротердам+

Нардеп Вікторія Гриб розповіла про плюси формули "Роттердам +" при закупівлі українського вугілля

"Це абсолютно прозора формула": нардеп про Ротердам+

Шахтарі припинили акцію протесту під Офісом президента. Влада погодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам +". Ситуацію прокоментувала в ефірі "Україна 24" народна депутатка, членкиня парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб.

"Мені здається, "Роттердам+" був абсолютно прозорою формулою, яка показувала, скільки та за якою ціною можна продавати вугілля. В Україні вугільна сфера від цього вигравала, тому що було зрозуміло, яким чином працювати далі. На превеликий жаль, коли формула була скасована, ми побачили, що ціни на вугілля пішли вгору.

Чому були всі ці спекуляції, чому відкривалися якісь кримінальні справи, мені незрозуміло. За такою формулою працює практично вся Європа. Чому у нас були проблеми — незрозуміло", — сказала вона.

Читайте також: Це не те, що обіцяв уряд — Гончаренко про тарифи на електроенергію

"Якщо є ціна, яка встановлюється за прозорими правилами, то ця ціна повинна бути вигідна всім учасникам ринку, якщо немає корупційної складової. Чому домовилися сьогодні, що українські шахти постачатимуть вугілля на" Центренерго "? Тому що там не буде додаткових трейдерів, які зможуть на цьому наживатися. І таке визначення питання вирішує багато проблем. Коли зробили детальний аналіз ситуації, то зрозуміли, що формула "Роттердам+" не тільки вигідна для шахтарів, а й є прозорою для всіх учасників ринку", — сказала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, шахтарі протестували під Офісом президента, вимагаючи виплати заборгованості із зарплати та вирішення проблем у вугільній галузі. Раніше заступник голови Незалежної профспілки гірників Наталія Левицька в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, які вимоги висувають шахтарі, страйкуючі під стінами Офісу президента України.

Джерело Україна 24 Теги