Іпотека в Україні: економіст пояснив, у чому проблема з доступними кредитами

Експерт нагадав про умови отримання кредитів в Україні

Іпотека в Україні: економіст пояснив, у чому проблема з доступними кредитами

Державна програма іпотеки під 10% не вирішить проблему українців, які хочуть придбати житло.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзин.

Експерт нагадав, що в інших країнах єдиною умовою отримання кредиту є або добра кредитна історія, або стабільний дохід, який дозволить людині вчасно погашати взяті на себе зобов’язання перед банком.

"В Україні на сьогодні банк вам не видасть кредит, якщо ви не дасте заможного поручителя, або не підтвердите якимось іншим чином можливість віддавати взяті в кредит гроші. Сьогодні це досить складний момент, який у багатьох випадках унеможливлює отримання людьми іпотеки", - зазначив він.

Популярні відео

Читайте також: Нові правила оренди й продажу квартир: експерт назвав мінуси 

Пендзин також зауважив, що банк є організацією, яка, як завжди, передає в кредит гроші, які попередньо взяла з ринку.

"Коли ми з вами говоримо про довгі кредити, то ми маємо розуміти, що банк повинен мати довгі гроші. В усьому світі довгі гроші дають банкам пенсійні фонди. На сьогодні довгих грошей в Україні немає. Єдиний спосіб – це перекредитування або отримання рефінансування від НБУ. У будь-якому разі банк ризикує, видаючи кредити на такий довгий термін. Тому маємо розуміти, що тут є не дуже велике зацікавлення як зі сторони позичальника, так і зі сторони банку. Так що, я думаю, кредити під 10% не вирішать питання нерухомості для людей, які її хочуть купити", - вважає економіст.

Державний ПриватБанк з 1 липня першим запустив кредитування у рамках програми Кабміну "Доступне житло під 10%". Іпотеку пропонують на термін до 20 років, а початковий внесок становить від 30% вартості квартири. У банку очікують, що доступною іпотекою скористаються до 300 тисяч українців. Про необхідність іпотечних кредитів під 10% річних неодноразово заявляла українська влада, зокрема президент Володимир Зеленський.

Раніше президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як змінилися ціни на житло і від чого залежить, як розвиватиметься ситуація на ринку.

Джерело Україна 24 Теги