Карантин ударив по економіці України: інвестор дав сумний діагноз

Томаш Фіала вважає, що "незрозуміла" політика Кабміну негативно впливає на інвестклімат

Карантин ударив по економіці України: інвестор дав сумний діагноз

Інвестиційний клімат в Україні за період карантину істотно погіршився через політику Кабміну, яка викликала чимало запитань у інвесторів.

Про це розповів підприємець і інвестор, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала під час Київського безпекового форуму в ефірі телеканалу "Україна 24".

За словами Фіали, у інвесторів викликала питання "незрозуміла" кадрова політика Кабміну, насамперед, у фінансово-економічному блоці.

"Ми не зрозуміли логіку в змінах уряду на початку березня. Ми не зрозуміли логіку змін на постах міністра фінансів і міністра економіки. Це ті портфелі, з якими ми найбільше перетинаємося. Ми не зрозуміли змін до податкової, митниці. Ми не зрозуміли пропозиції міністра економіки підняти інфляцію до 11%, але одночасно тримати ставку рефінансування нижче інфляції і змушувати банки кредитувати бізнес за ставками нижче інфляції. Такого нема ніде в розвинутому світі, це повний нонсенс, який не тільки незрозумілий, він просто лякає своєю некомпетентністю", - підкреслив він.

Читайте також: "Няня не допоможе": банкір розкритикував ідею Зеленського

Фіала відзначив, що інвестори "не зрозуміли атаки на Національний банк", які закінчилися відставкою голови НБУ Якова Смолія.

"Поки не знаємо, хто буде новим головою Національного банку, але ці кадрові ротації під політичним тиском можуть бути продовжені, і можуть змінюватися і інші члени правління Національного банку", - заявив він.

Також інвестор заявив про атаки на "корпоративне управління в компаніях, державних банках, державних компаніях, яке було успішно введено за останні роки і яке дозволяє ізолювати управління державних компаній від політиків".

"З іншого боку, ми не бачимо, нам би дуже хотілося, щоб ця енергія президента, монобільшості та уряду була спрямована не на боротьбу з Національним банком, де все добре, а на боротьбу за встановлення верховенства права, якого в Україні так критично не вистачає", - додав Фіала.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше економіст Ігор Гарбарук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Україну надходить все менше прямих іноземних інвестицій.

Джерело Україна 24 Теги