"Нинішній курс гривні неефективний": політолог підтримав заяву Зеленського

Експерт розповів, як занижений курс впливає на експорт

"Нинішній курс гривні неефективний": політолог підтримав заяву Зеленського

Президент Володимир Зеленський заявив, що через курс гривні, який утримувався останнім часом, українські підприємства недоотримали мільйони та закрилися. Він вважає, що встановлений курс нереальний. Цю заяву прокоментував політолог Вадим Карасьов в ефірі каналу "Україна 24".

"Цей курс (який є зараз — ред.) неефективний, і він робить неефективним експорт. Є ефективний курс, він полягає в тому, що був ефективний експорт та імпорт. Чому невдоволений президент курсом гривні? Тому що гривня переоцінена, тому не вигідно експортувати на зовнішні ринки, робочі місця скорочуються, нема доходів від експорту. А вигідно імпортувати.

У нас найбільший постачальник доходів у держбюджет — це митниця, це говорить про те, що експорт неефективний. Ми, виходить, фінансуємо виробництва інших країн, там створюємо робочі місця, туди їдуть наші люди. А свої робочі місця ми не захищаємо", — сказав він.

Читайте також Курс долара різко змінився через відставку голови НБУ: нові подробиці

Політолог назвав курс, який буде ефективнішим для економіки України. 

"Тому треба знайти оптимальний курс гривні до долара. Ось 30 — це майже нормально. Це не катастрофа, не обвал. Це називається конкурентна девальвація — коли трошки знижують курс нацвалюти, шоб збільшити експортні доходи", — сказав він.

 

Популярні відео

Раніше економіст розповів, що ніяких передумов для зміни курсу гривні немає.

Джерело Україна 24 Теги