"Я як Скрудж": ексміністр розповів, як відкладає собі на пенсію

Колишній міністр економіки вважає за краще відкладати 35% з зарплати, а не 3% в пенсійний фонд

"Я як Скрудж": ексміністр розповів, як відкладає собі на пенсію

Колишній міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24" розповів про переваги накопичувальної пенсійної системи і продемонстрував це на особистому прикладі.

"Інші країни відмовляються від солідарної системи не через те, що це погані системи, а через те, що вони стають банкрутами, в тому числі через демографічну ситуацію. Стає більше людей, які живуть довше, це означає, що співвідношення працюючих людей до пенсіонерів збільшується в бік людей, які живуть за рахунок пенсійних відрахувань", - сказав ексміністр.

Популярні відео

Читайте також: На всіх не вистачить - ексміністр розповів, що не так з пенсіями в Україні

Милованов розповів про перехід інших країн до накопичувальної системи.

"Йде перехід до системи, де ти сам собі збираєш, а якщо не накопичив за життя, держава дає мінімальну базову пенсію. Наприклад, я працював професором і продовжую працювати в США, і в Європі працював. У США у мене є вибір: відрахувати мінімум 2-3% від своєї зарплати, і тоді вона йде в пенсійний фонд, або максимум 35%. Я майже як Скрудж все відкладаю, настільки заляканий 1990-ми, що точно хочу накопичити багато грошей, щоб, вийшовши на пенсію, не залежати зокрема і від держави. Звичайно, у мене заощаджень більше, ніж у моїх колег, але це їх вибір", - сказав Милованов.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра соціальної політики Микола Шамбір заявив, що підвищення мінімальної пенсії в Україні з 1 липня на 74 грн - до 1712 грн - є недостатнім, але "відповідає можливостям держбюджету", і рівень мінімальних пенсій треба підняти до фактичного прожиткового мінімуму - близько 3 300 грн.

Джерело Україна 24 Теги