Люди помруть, але економіку зупиняти не можна — ексміністр про карантин

Тимофій Милованов заявив, що економіку потрібно запускати попри ризики від коронавірусу

Люди помруть, але економіку зупиняти не можна — ексміністр про карантин

Карантин потрібно максимально пом'якшувати, щоб бізнес міг заробляти гроші. Про це заявив ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

"Що зараз потрібно робити — не закривати економіку, попри медичні ризики. Ось цей адаптивний карантин максимально легким робити. Тому що, по-перше, держава повинна набирати якісь податки, щоб заповнювати бюджет, а по-друге, треба дати людям можливість заробляти самим. Я розумію, якби ми були дуже багатою державою, як США, де ми можемо надрукувати два трильйони доларів, і від цього нічого не зміниться в економіці, то тоді можна було посадити всіх на карантин і роздавати всім гроші. Але такого не відбувається", — заявив він.

Читайте також: На всіх не вистачить — ексміністр розповів, що не так з пенсіями в Україні

За словами Милованова, для того, щоб працював бізнес, доведеться жертвувати здоров'ям і життям деяких українців, але така плата за рівновагу в економіці.

"Тоді дайте людям самим заробляти. Не закривайте перукарні, маленькі кафе... Так, від цього деякі люди постраждають і помруть. Але це баланс, не можна зупиняти економіку. Тому що ті самі люди, про яких ми зараз говорили... у них не буде грошей на ліки. Вони хоч зароблять собі гроші на ліки. На жаль, баланс (між економікою і кількістю хворих і померлих - ред.) є, і від цього питання не можна відмовлятися і удавати, що його немає", — сказав він.

Популярні відео

Раніше Милованов заявляв, що Україна в разі нового посилення карантину через коронавірус ризикує повністю зупинити свою економіку.

Джерело Україна 24 Теги