У Зеленського розповіли про "серйозну проблему" звільненого голови НБУ

На голову Нацбанку не було ніякого політичного тиску, заявив радник президента

У Зеленського розповіли про "серйозну проблему" звільненого голови НБУ

Заява звільненого з посади голови Національного банку України Якова Смолія про політичний тиск на нього позбавлена підстав.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.

За його словами, "те, що Яків Смолій помилково називає політичним тиском, в реальності є серйозною проблемою, пов'язаною з комунікаційною політикою".

"Не було нормальної комунікаційної політики. Немає нічого дивного в тому, коли у тебе хочуть отримати відповідь на частину питань, які хвилюють Верховну Раду, коли фінансовий комітет ставить запитання. Немає нічого дивного, що експертне співтовариство хоче пояснень якихось окремих кроків. Немає нічого дивного, що хочуть додаткових роз'яснень комерційні банки", - зауважив він.

Читайте також: Відставка голови НБУ: банкір назвав дві загрози для України

Радник президента зазначив, що НБУ в такій ситуації "повинен займати не позицію 10-річної давнини, коли хочу - коментую, не хочу - не коментую, а проактивну позицію".

"Якщо ти робиш якісь кроки, то, будь ласка, давай коментарі, пояснюй свою позицію. Все розцінювати як політичний тиск - ну вибачте... Дивно звучить заява вже ексголови НБУ про політичний тиск без видачі на-гора фактів. Байдуже, хто що вимагає ", - заявив Устенко.

Популярні відео

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Такий крок Смолій пояснив тим, що на нього здійснюється політичний тиск. Верховна Рада 3 липня голосами 286 нардепів підтримала відставку глави НБУ.

Нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав двох головних кандидатів на пост глави НБУ.

Джерело Україна 24 Теги