Є два підходи - у Зеленського розповіли про підвищення зарплат в Україні

Мінімальні зарплати в Україні підвищуватимуть у кілька етапів

Є два підходи - у Зеленського розповіли про підвищення зарплат в Україні

 

Підвищення мінімальної зарплати в Україні, яке анонсував президент Володимир Зеленський, допоможе зменшити тіньовий сектор економіки.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник президента України Олег Устенко. За його словами, в питанні підвищення зарплат існує два підходи.

"Логіка збільшення заробітної плати в будь-якій економіці в будь-якій країні світу зазвичай іде наступна: спочатку у тебе є зростання продуктивності праці в глобальній економіці, після цього у тебе є можливість збільшувати заробітну плату в приватному секторі. Коли приватний сектор збільшив заробітну плату і коли у нього було зростання продуктивності праці, він платить вищі обсяги податкових надходжень, отримує державний бюджет, звідти з'являються гроші для того, щоб збільшувати зарплати в державному секторі економіки. Це один загальний підхід", - сказав Устенко.

Популярні відео

Читайте також: Якою має бути мінімальна пенсія в Україні: в Мінсоцполітики назвали суму

За словами радника президента, існує ще один підхід:

"Коли ти борешся з тіньовим сектором економіки, ти можеш збільшувати мінімальну заробітну плату. Знаючи, що значна частина економіки в тіні, ти збільшуєш і таким тиском змушуєш звужуватися тіньовий сектор економіки".

Як відомо, з 1 липня в Україні збільшився прожитковий мінімум — для працездатних осіб він становить 2197 гривень. 

Крім того, президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну підвищити рівень мінімальної зарплати в Україні. Планується, що з 1 вересня її збільшать до 5 тис. грн, з 1 січня 2021 року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. грн.

Економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для підвищення мінімалки в Україні є серйозна перешкода.

Джерело Україна 24 Теги