Що робити, якщо не вистачає страхового стажу — в Мінсоцполітики дали пораду

Радник міністра соцполітики розповів про державну допомогу для людей, які не мають права на пенсію

Що робити, якщо не вистачає страхового стажу — в Мінсоцполітики дали пораду

Що робити, якщо для отримання пенсії не вистачає страхового стажу (і немає можливості його докупити), розповів радник міністра соцполітики Микола Шамбір в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Мінімальний страховий стаж 27 років, але якщо цього немає, то в цьому році ще призначається державна соціальна допомога людям, які не отримали права на пенсію, — це 1712 грн, на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних", — розповів він.

Популярні відео

Шамбір додав, що, крім допомоги, людина може також дочекатися призначення пенсії за віком.

"Якщо людина не має права на пенсію, тому що немає страхового стажу, може бути оформлена допомога. А далі, в 63 роки, вам може бути призначена пенсія", — сказав він.

З 2004 року в Україні введено поняття страхового стажу. Для нього важливий не фактичний термін роботи, а термін, упродовж якого роботодавець оплачував страхові внески до Пенсійного фонду і в якому розмірі. Якщо стажу не вистачає, можна докупити його.

З 1 січня 2020 року для виходу на пенсію необхідно мати щонайменше 27 років страхового стажу. В такому випадку чоловіки можуть розраховувати на пенсію у 2020 році з 60 років, а жінки — з 59 років і 6 місяців.

Якщо людина не має необхідних років страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію пізніше встановленого віку. Якщо у 2020 році стаж складе від 17 до 27 років, то можна піти на пенсію в 63 роки, якщо стаж від 15 до 17 років - то в 65 років. Якщо стажу менше ніж 15 років, то людина не матиме права на отримання пенсії. Нормативи щодо віку виходу на пенсію поступово збільшуються з кожним роком.

Раніше Шамбір розповів, якою має бути мінімальна пенсія в Україні.

Джерело Україна 24 Теги