Якою має бути мінімальна пенсія в Україні: у Мінсоцполітики назвали суму

У відомстві хочуть підвищити мінімальну пенсію до рівня реального прожиткового мінімуму

Якою має бути мінімальна пенсія в Україні: у Мінсоцполітики назвали суму

Підвищення мінімальної пенсії в Україні з 1 липня на 74 грн – до 1712 грн – є недостатнім, але "відповідає можливостям держбюджету". Рівень мінімальних пенсій треба підняти до фактичного прожиткового мінімуму – близько 3300 грн.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

"Я не вважаю, що це багато – збільшення пенсії на 74 грн. Це те, що затверджено держбюджетом на 2020 рік, і це те, що відповідає можливостям держбюджету. На наш погляд, ця цифра відповідає затвердженому держбюджетом прожитковому мінімуму", - заявив радник міністра.

Читайте також: У Кабміні сказали, яким повинен бути прожитковий мінімум в Україні

Шамбір зазначив, що Мінсоцполітики веде облік прожиткового мінімуму для непрацездатних у фактичному розмірі, який складає близько 3300 грн.

"Можливо, це та цифра, до якої нам потрібно наближатися. Ця цифра могла б забезпечити той рівень, який можна назвати прожитковим мінімумом", - зауважив він.

Популярні відео

Як відомо, з 1 липня в Україні збільшився прожитковий мінімум — для працездатних осіб він складе 2197 гривень. 

Крім того, президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну підвищити рівень мінімальної зарплати в Україні. Планується, що з 1 вересня її збільшать до 5 тис. грн, з 1 січня 2021 року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. грн.

Економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для підвищення мінімалки в Україні є серйозна перешкода.

Джерело Україна 24 Теги