Відставка Смолія: економіст розповів, чому нардепи незадоволені Нацбанком

Експерт розповів, за що парламент критикує Нацбанк

Відставка Смолія: економіст розповів, чому нардепи незадоволені Нацбанком

Про те, які претензії до Національного банку можуть бути у Верховної Ради, розповів економіст Григорій Кукуруза в ефірі каналу "Україна 24".

"НБУ проводив свою макроекономічну політику, яка не завжди може збігатися з параметрами, які були встановлені в бюджеті. Яка основна критика парламенту щодо Нацбанку? Це деяка просадка доходів бюджету через ревальвацію в четвертому кварталі 2019 року і недонадходження в січні-лютому. Це єдина претензія. Але Нацбанк не зобов'язаний генерувати доходи бюджету і якось гратися з імпортним ПДВ, митними надходженнями таке інше. Це більше робота парламенту — коригувати бюджет", — сказав він.

Популярні відео

Кукуруза зауважив, що ще одна складність пов'язана з прогнозуванням курсу валют.

"НБУ не дає прогнозів щодо валютного курсу, і з цим є деякі труднощі, тому що верстати бюджет якось потрібно, він повинен виходити з якогось обмінного курсу, і це завжди прогнозує Мінекономіки. Цей курс завжди значно відрізняється від фактичного. І все закінчується тим, що потрібно вручну коригувати бюджет. Так що необхідно формувати різні бюджети при різних курсових коридорах", — сказав він.

Раніше колишній міністр фінансів назвав причину звільнення голови НБУ Якова Смолія.

Джерело Україна 24 Теги