Іноземних інвестицій в Україну все менше - економіст дав пораду владі

Економічний експерт розповів, як Україна може компенсувати зменшення іноземних інвестицій

Іноземних інвестицій в Україну все менше - економіст дав пораду владі

Україна має зробити акцент на національні інвестиції. Про це сказав економіст Ігор Гарбарук в ефірі телеканалу "Україна 24".

"В останні роки надходжень так званих прямих іноземних інвестицій в Україну все менше і менше. Як мінімум 40-50% всіх інвестицій — це фактично інвестиції тих коштів, які свого часу були виведені нашими олігархами за межі України в офшорні зони та на сьогоднішній день поступово повертаються, щоб дофінансувати свої бізнеси", — сказав він.

Популярні відео

Економіст вважає, що влада повинна використовувати передусім внутрішні ресурси.

"Я вважаю, що цю ситуацію ми повинні використовувати не як проблему, а як можливість залучення в економіку країни. Тобто це ресурси наших власних компаній, національних інвесторів і щонайменше нашого населення, тому що держава повинна не тільки займатися інтересами фінансових спекулянтів і будувати фінансову піраміду з ОВДП, а все-таки робити певні інвестиції в проєкти, де залучені кошти нашого населення. Робити акцент на українські національні інвестиції", — сказав він.

Читайте також "Няня не допоможе": банкір розкритикував ідею Зеленського

Раніше представники бізнесу виступили із заявою на підтримку ексголови Національного банку Якова Смолія. У заяві вони зазначають, що деякі інвестори вже призупинили нові вкладення в Україну, оскільки "рішення уряду не відповідають його намірам щодо залучення прямих іноземних інвестицій".

Джерело Україна 24 Теги