"Швидкі кредити" дуже небезпечні: юрист попередила українців

Фінансова грамотність позичальників залишається дуже низькою, розповіла Світлана Саража

"Швидкі кредити" дуже небезпечні: юрист попередила українців

Адвокатка, юристка "Єдиного центру правової допомоги" Світлана Саража в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чим небезпечні так звані "швидкі кредити".

"На жаль, наша країна не була готова до безготівкових масових розрахунків. Законодавча база дуже слабенька, вона не виконується, люди в зв'язку з тяжким станом, особливо при коронавірусі, звертаються до швидких кредитів, не розуміючи, на жаль, до чого призведе їх повернення. Швидкі кредити - це дуже великі відсотки, це 2-3% на день. Люди беруть на тиждень, а повертають через рік і дуже великі кошти. Фінансова грамотність наших людей, на жаль, дуже низька", - зазначила юристка.

Популярні відео

На запитання, скільки сплатить людина, якщо позичає на місяць 1000 грн, Саража відповіла:

"Від 2% в день (+600 грн за місяць – ред.). Все залежить від того, що написано в договорі. Договори в таких випадках на жаль дуже нечасто вивчаються позичальниками, і люди мають потім дуже великі проблеми".

Читайте також: Ставки за кредитами після карантину: банкір назвав цифри

За її словами, беруть швидкі кредити зазвичай люди похилого віку, або діти 17-18 років, яким вже дозволено цим користуватись.

"У мене є приклади, коли дитині 18 років, а вона набрала кредитів, щоб виграти в інтернет-казино. На сьогодні її мати повинна сплатити близько 40 тисяч гривень, бо в неї немає доходу, вона звичайний студент", - розповіла Саража.

Нагадаємо, раніше юрист Павло Богомазов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як позичальникам врятуватися від незаконних дій колекторів.

Джерело Україна 24 Теги