Якщо зробили помилковий платіж: юрист розповіла, що робити

Експерти розповіли, як діяти, якщо ви відправили гроші невірному одержувачу

Якщо зробили помилковий платіж: юрист розповіла, що робити

Що робити, якщо людина випадково перерахувала гроші не туди, куди хотіла, розповіла адвокатка, юристка "Єдиного центру правової допомоги" Світлана Саража в ефірі телеканалу "Україна 24".

"В такому випадку потрібно звертатися до банку із заявою про помилково здійснений платіж через певні підстави. Далі банк скаже, чим це потрібно підкріпити. Бажано розуміти, у зв'язку з чим сталася помилка. Якщо є рахунок, на який ви перераховуєте, і ви помилилися однією цифрою, або у вас вже був переказ на цей рахунок і ви випадково відправили його ще раз. Має бути підстава. Теоретично це все вирішує банк. Якщо ж банк відмовляє, то треба звертатися до суду", — сказала вона.

Читайте також "У нас стабільна валюта": економіст розповів, в якому випадку долар зросте

Це питання також роз'яснив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов.

"Якщо банк все робить відповідно до закону і до 492-ї постанови Національного банку, то протягом трьох днів кошти мають бути повернені банком, до якого звертається ваш банк (тобто банком отримувача помилкового платежу — ред.). Якщо цього не відбулося, потрібно звертатися до суду з приводу дій того банку, або якщо відмовляє ваш банк — то щодо дій вашого банку", — сказав він.

Популярні відео

Раніше повідомлялося, що відставка глави Національного банку України Якова Смолія суттєво вплинула на курс валют в Україні.

Джерело Україна 24 Теги