Спроба захоплення Нацбанку - Ляшко про відставку Смолія

Політик вважає правильними дії НБУ в банківській сфері

Спроба захоплення Нацбанку - Ляшко про відставку Смолія

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав можливу відставку глави Національного банку України Якова Смолія політично мотивованою.

Коментуючи заяву Смолія про відставку, Ляшко порівняв ситуацію в українській енергетиці і в банківській сфері:

"Подивимося на ситуацію в енергетиці. Через антиукраїнську злочинну політику регулятора НКРЕКП під керуванням Валерія Тарасюка у нас сьогодні вбита українська енергетика... У маленькій Молдові енергетика коштує дорожче, ніж українська. Якщо в нашій країні нічого не варта енергетика, це означає, що і Україна нічого не варта, жоден інвестор сюди не прийде. Ось вам і різниця - коли НБУ проводить правильну політику, комерційні банки мають прибуток і жоден з них не "схлопнувся". Коли НКРЕКП проводить антиукраїнську політику - сотні тисяч людей залишилися без роботи, Україна повністю втратила енергонезалежність, ми змушені все купувати імпортне, платити мільярди доларів валюти, які платники податків платять у бюджет".

Популярні відео

Політик підкреслив, що можлива відставка Смолія - ​​"це політично мотивована відставка, спроба захоплення Нацбанку для того, щоб розкрадати рефінансування, далі грабувати українців".

Читайте також: Хто очолить НБУ: ексміністр оцінив можливих кандидатів

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Якова Смолія з посади.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що відставка голови НБУ Якова Смолія може призвести до девальвації гривні, а також зіпсувати відносини України з МВФ.

Джерело Україна 24 Теги