Відставка глави НБУ: банкір назвав дві загрози для України

В Україні з'явився ризик неконтрольованого друку грошей, вважає Сергій Фурса

Відставка глави НБУ: банкір назвав дві загрози для України

Відставка глави Національного банку України Якова Смолія може призвести до девальвації гривні, а також зіпсувати відносини України з Міжнародним валютним фондом.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" інвестиційний банкір Сергій Фурса.

"Думаю, краще залишатися спокійними. Сьогодні була міні паніка на валютному ринку, яку довелося гасити Національному банку, продаючи долари з резервів. Думаю, близько 200 млн доларів було продано. Зараз сама незалежність НБУ під загрозою, і ці панічні настрої на міжбанківському валютному ринку повністю логічні", - сказав він.

Читайте також: Курс долара різко змінився через відставку глави НБУ: нові подробиці

Фурса спрогнозував, що далі тиск на гривню буде зберігатися, особливо якщо буде зміна політики Нацбанку.

"Зміна голови НБУ продиктована політичними мотивами, і цей тиск може змінити політику Національного банку. А ми знаємо, в який бік намагаються змінити політику НБУ - це друк грошей, розгін інфляції, що звичайно призводить до девальвації", - зазначив інвестиційний банкір.

На думку експерта, виникає ризик неконтрольованого друку грошей. Також він попередив, що відставка Смолія сильно ускладнить відносини України з міжнародними кредиторами.

"Звідки у нас гроші на казначейському рахунку? Ми отримали рекордну позику, ці гроші там лежать. Але гроші МВФ ми отримали під обіцянку президента, що незалежність Нацбанку понад усе, підписали меморандум. Отримали гроші, а наступного дня змусили Смолія йти у відставку. Це повний розрив довіри, мені складно уявити, як далі ми будемо працювати з МВФ. Те, що вчора інвестори відмовилися від угоди з Україною, яка б принесла 1 млрд доларів - це дуже показово", - сказав Фурса.

Популярні відео

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Якова Смолія з посади.

Нардеп від партії "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що глава НБУ Яків Смолій обвалив курс гривні "безвідповідальною" заявою щодо політичного тиску на нього.

Джерело Україна 24 Теги