"У нас стабільна валюта": економіст розповів, в якому випадку долар зросте

Попри відставку Смолія, Нацбанк залишається стабільним інститутом, вважає економіст

"У нас стабільна валюта": економіст розповів, в якому випадку долар зросте

Після заяви про відставку голови Національного банку Якова Смолія курс валют в київських обмінниках почав змінюватися. Економіст Андрій Длігач вважає, що ніяких передумов для зміни курсу гривні немає.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Економічних передумов для того, щоб змінювався курс гривні, немає. В Україні поліпшена ситуація з сальдо зовнішньої торгівлі, у нас експорт трохи зменшився, а імпорт істотно. Україна має надходження від заробітчан, при цьому ми не вивозимо гроші на туристичні послуги і покупку за кордоном. З надходженнями валютними в Україні все добре, немає тиску на гривню", - сказав економіст.

Популярні відео

Читайте також: Відставка Смолія вплинула на курс валют - в "Голосі" пояснили причини

Длігач вважає, що зростання курсу долара стане можливим у разі некваліфікованих дій влади.

"Тиск можуть викликати тільки недолуги дії уряду, парламенту або НБУ, - дії, які будуть пов'язані з неконтрольованим емісійним друком грошей. Це все призведе до того, що в країні з'являться гроші не реального сектора економіки, а для покупки доларів. Це призведе до зростання курсу, дефіциту долара. Але це можливо за умов втрати НБУ незалежності, коли він почне виконувати популістські завдання, які можуть бути поставлені перед ним, або якщо НБУ відпрацьовує конкретні олігархічні інтереси", - вважає Длігач.

На думку економіста, зараз в країні стабільна ситуація.

"Зараз, попри відставку глави НБУ, у нас є професійний незалежний інститут, який зміг домогтися не тільки нагород на міжнародних рейтингах, а й значного рівня золотовалютних резервів, зниження облікової ставки, очищення банківської системи. Де-факто ми маємо стабільну країну і стабільну валюту", - сказав Длігач.

Нагадаємо, ректор Міжнародного інституту бізнесу, екс-заступник глави НБУ Олександр Савченко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив про можливу зміну монетарної політики НБУ після заяви Якова Смолія про відставку, і про те, як це позначиться на економіці.

Джерело Україна 24 Теги